Skip to main content

Aktualności

Startuj w wyborach i zainteRSSuj się, tej! 25 korzyści, na które możesz liczyć

26.10.2021

Wyobraź sobie ostatni wieczór majowego Wielkiego Grillowania – i siebie na scenie razem z całym teamem organizacyjnym… Patrzysz na tłumy przed sceną, bo to dla nich zrobiłeś_aś ten event! To przez Twój wkład pracy i współpracę kilkudziesięciu ludzi (jak nie setek), tysiące Studentów_tek mogło przeżyć najlepszy weekend tego roku.

Jakie to uczucie? Duma, radość, wzruszenie, a może poczucie odpowiedzialności? Teraz to tylko wyobrażenia, ale przy najbliższej okazji wszystko to ma szansę się spełnić! 

Wielkie Grillowanie 2019

Samorząd Studentów to miejsce dla każdego z nas. To tutaj spotkasz ludzi, którym chce się więcej, którzy chcą wspólnie działać. Razem z obowiązkami i zadaniami związanymi z działalnością #SSUAM w parze idą benefity i korzyści, które wyciągnąć może każdy przedstawiciel samorządowy. 

Co dokładnie możesz zyskać, zostając członkiem_kinią RSS Twojego Wydziału?

 1. Przede wszystkim – wchodząc do Samorządu, możesz stać się chodzącą encyklopedią studiowania. Tu poznasz odpowiedzi na pytania stojące za ECTSami, regulaminami i innymi niejasnymi zależnościami. Tu dostaniesz narzędzia, które pozwolą Ci ulepszać bądź naprawiać ich funkcjonowanie, a także kształtować Twoje najbliższe otoczenie.
 2. Będziesz w centrum wszystkich wydarzeń, które będziesz miał_a okazję organizować
 3. …i to będzie szansa na spełnianie marzeń – na przykład w kwestii gwiazdy na WG!
 4. Najświeższe informacje o działaniu Uniwersytetu zawsze trafiają do Samorządu i jego Rad – czyli do Ciebie!
 5. Przez reprezentowanie studentów w uniwersyteckich gremiach to będziesz współdecydować o sprawach związanych z Uczelnią i studentami oraz inicjować projekty
 6. …a przy realizacji każdego projektu będziesz miał_a szansę pomóc innym!
 7. Poznasz grono dziekańskie Twojego Wydziału i będziesz ściśle współpracował_a z władzami Uczelni
 8. Jak już przebrniesz przez funkcjonowanie szkolnictwa wyższego i instytucji publicznej – w przyszłości żaden druczek nie będzie Ci straszny
 9. W Samorządzie możesz poznać ludzi, którzy na co dzień zajmują się inną dziedziną nauki, studiują zupełnie odmienny kierunek i mają inne spostrzeżenia nie tylko na temat spraw uczelnianych
 10. …a oprócz znajomości z naszego Uniwersytetu, poznasz aktywistów_tki z całej Polski. Umożliwiają to liczne konferencje i wydarzenia organizowane m.in. przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Forum Uniwersytetów Polskich bądź inne uczelnie.
 11. Każda zawiązana znajomość, współorganizowane przedsięwzięcie i zdobyte doświadczenie wzbogacą Twój profil na platformach jak LinkedIn i zaowocują w przyszłości, w ramach ścieżki zawodowej
 12. Studia to wciąż czas poszukiwań i określania swojej drogi rozwoju.Zaczynając działalność w Samorządzie również masz wybór!
 13. …możesz poznawać działalność projektową zarówno poprzez prace w zespołach, jak i zarządzanie nimi…
 14. …tworzyć ankiety, raporty i poznać, jak działa metodologia…
 15. …zostać social media ninja, pisząc posty lub tworząc grafiki…
 16. …a także sprawdzić swoje umiejętności z zakresu działań statutowych (czyli stypendiów, jakości kształcenia albo prawnych zagadnień)!
 17. Każde z zadań podejmowanych w Samorządzie pozwoli Ci rozwinąć umiejętności miękkie, interpersonalne…
 18. …odkryć nowe zainteresowania, których nie doświadczyłbyś_łabyś w ramach swojego kierunku, czy poznać swój ukryty potencjał – bo realizować się możesz w różnych obszarach…
 19. …a przede wszystkim – sprawdzić swój charakter w wielu sytuacjach, bo Samorząd stwarza też wyzwania i potrafi weryfikować umiejętności, w bezpiecznym dla nas miejscu!
 20. W Twoim CV nie ma wielu wpisów w doświadczeniu? Samorząd zajmie kilka rubryczek! Pracodawcy zwracają uwagę na doświadczenie, które zdobyłeś_aś podczas studiów, bo to świadczy o Twoim zaangażowaniu.
 21. Samorząd ma określony budżet, który będziesz mógł „oddać” Studentom_tkom w postaci świetnych wydarzeń czy inicjatyw
 22. Oprócz pracy w Samorządzie mamy czas na nasze tradycyjne wyjazdy – takie jak te grudniowe do Słubic, służące szkoleniom i pierwszej integracji, ale i adaptacyjne kierowane do nowo przyjętych na UAM!
 23. …mamy też czas na warsztaty, uzupełnianie wiedzy  i rozwijanie kompetencji w ciągu roku – a to wszystko za okrągłe 0 zł!
 24. Aktywność samorządowa może więc wpisywać się w osiągnięcia uznawane w ramach Nagrody Społecznika!
 25. A może planujesz dalszą karierę w Szkole Doktorskiej? Działalność w naszych strukturach tutaj także doda punktów!

 

Chcesz coś zmienić na Uczelni? A może zacząć coś zupełnie nowego? Tu dowiesz się wszystkiego, co może Ci w tym pomóc, a my z przyjemnością Cię na tej drodze wesprzemy!

Spróbuj swoich sił i ZainteRSSuj się, tej!

 

Słubice 2019